Price list – Diving Courses

Diving Courses (1 EUR = approx. 40 THB)

ReActivate (for divers who not dive more than 6 months)2.000 THB*  
    
Try Dive (1 day boat tour with 2 dives)3.500 THB  
    
    
Scuba Diver8.000 THB*2 nights in room10.000 THB*
    
    
Open Water Diver (OWD)11.000 THB*3 nights in room14.000 THB*
Open Water Diver (OWD) individual course (1-2 persons) with your native speaking instructor15.000 THB*  
    
Advanced Open Water Diver (AOWD)10.000 THB*2 nights in room12.000 THB*
Advanced Open Water Diver (AOWD) individual course (1-2 persons) with your native speaking instructor14.000 THB*  
    
Course continuation
9.500 THB*2 nights in room11.500 THB*
    
    
Emergency First Responder (EFR)4.000 THB*1 night in room5.000 THB*
    
    
    
Course continuation3.500 THB*1 night in room*4.500 THB*
    
    
    
Rescue Diver10.000 THB*2 nights in room12.000 THB*
    
    
Dive Master30.000 THB**  
    
Fun Dive from no. 1 till no. 7 (per dive)1.000 THB  
Fun Dive from no. 8 till no. 12 (per dive)900 THB  
Fun Dive from no. 13 till the end (per dive)800 THB  
Additional payment to distant dive sites (Chumpon Pinnacle, South West, Sail Rock)1.000 THB  

Dive Specialities

Po czteromiesięcznym gruntownym remoncie zwodowaliśmy nasz pierwszy statek nurkowy o dźwięcznej nazwie (a jakże) Oriental Divers.

Remont zaczął się od podniesienia statku z wody i umieszczenia go na stanowisku w porcie remontowym. Dokładnym oględzinom poddana została konstrukcja statku, silnik, pompy i całe oprzyrządowanie mechaniczne, hydrauliczne i elektryczne. Bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważnym elementem pracy i każdy element, co do którego mieliśmy najmniejsze wątpliwości został zaplanowany do wymiany na nowy.

Od początku prace ruszyły ostro do przodu, co w tajskim klimacie nie jest rzeczą prostą. Na szczęście dzięki zatrudnieniu profesjonalnej grupy remontowej i stałemu nadzorowi właścicieli prace posuwały się w dobrym tempie. Szybko usunięte zostały zużyte elementy okablowania i hydrauliki i zaczęliśmy zabezpieczać konstrukcję wewnętrzną statku odpowiednią ilością farby specjalnie przystosowanej do środowiska morskiego. Na co dzień ludzie nie zdają sobie sprawy, że środowisko morskie jest wyjątkowo wymagające jeśli chodzi o jakość wykonania i materiały - jest to jedno z najbardziej korozyjnych środowisk na Ziemi. Nawet nierdzewna stal w kontakcie z wodą morską po chwili koroduje - dlatego elementy metalowe na statkach wykonuje się ze stali kwasoodpornej lub stopów miedzi.

W tym samym czasie dokładnemu przeglądowi poddany został silnik i inne elementy mechaniczne takie jak pompy i przekładnie.

Od zewnątrz kadłub został oczyszczony i pokryty kilkoma warstwami odpornej farby. Ponieważ organizmy morskie uwielbiają przytwierdzać się do statków (co powoduje różnego rodzaju problemy i zwiększa opory przy poruszaniu się statku po wodzie), poniżej linii wodnej na kadłub statku nakłada się kilka warstw specjalnej farby z wysoką zawartością miedzi. Zapobiega to przyczepianiu się żyjątek do statku i zapewnia minimalne opory podczas rejsu.

Po uporaniu się z pracami konstrukcyjnymi ponownie zainstalowane zostały elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo na morzu taki jak sprzęt ratownictwa morskiego (kamizelki, tratwy i sygnalizacja oraz gaśnice).

Bezpieczeństwo i sprawność techniczna statku są bardzo ważne jednak statek przede wszystkim służy do miłego spędzania na nim czasu przez Was - naszych gości. Dlatego równie dużą uwagę jak sprawom technicznym i  bezpieczeństwa, poświęciliśmy wyglądowi i komfortowi.

Statek jest przeznaczony dla nurków i osób towarzyszących i chcemy by nasi goście cieszyli się każdym momentem spędzanym z nami. Statek posiada przemyślaną pod tym kontem konstrukcję tak aby zapewnić Wam jak największy komfort zarówno podczas czynności związanych z przygotowywaniem się do nurkowania oraz gdy chcecie się zrelaksować, odpocząć, poopalać lub coś zjeść.

Dla nurków przeznaczony jest dolny pokład. Znajduje się tam kabina kapitana i pomieszczenie na sprzęt nurkowy oraz z ogólnodostępny pomost kąpielowy z tyłu statku zapewniający wygodne wejście i wyjście z wody dla nurków i osób które po prostu chcą się wykąpać. Również na dolnym pokładzie, w części środkowej znajduje się dystrybutor zimnej oraz gorącej wody do kawy i herbaty, natomiast z tyłu pod schodami wiodącymi na górny pokład umiejscowiona jest toaleta.

Górny pokład w części tylnej został zadaszony dachem przeciwsłonecznym pod którym zamocowaliśmy ławki i stoły, a w części przedniej utworzony został podest gdzie będą umieszczone materace do opalania. Przy stołach będziemy serwowali lunch i świeże owoce.

Po ukończeniu prac i zainstalowaniu całego wyposażenia statek został zwodowany i po odbyciu dziewiczego rejsu po remoncie dnia 2 marca zawinął do portu na Kot Tao.

Remont statku to trudna i ciężka praca. Wymagająca wytrwałości i dokładności - szczególnie, że zależy nam na jak najwyższej jakości. Dzięki uporowi i wydajnej pracy ekipy remontowej po czterech miesiącach ciężkiej pracy z dumą oddajemy do Waszej dyspozycji najnowszy statek na Koh Tao.

 

 

Details

* Price includes materials and certificate of PADI.

** Price includes hotel room with air conditioning.

 

Rooms
Transfer
  • Daily shuttle service to and from the hotel: +600 THB per 1 taxi